دو شنبه 25 تير 1403

کشف معبد ۵۰۰۰ساله

کشف معبد ۵۰۰۰ساله
  تاريخ:نوزدهم تير 1403 ساعت 12:12   |     کد : 289515   |     مشاهده: 53
به گزارش صنعت نیوز، باستان‌شناسان با کاوش در کشور «پرو» بقایای یک معبد پنج‌هزار ساله را زیر تل‌ ماسه‌ای کشف کردند.
باستان‌شناسان بقایای یک معبد پنج‌هزار ساله مخصوص برگزاری مراسم‌های آئینی به همراه بقایای اسکلت انسان را از زیر یک تپه شنی واقع در پرو بیرون کشیدند.
«لایوساینس» نوشت، ‌ این معبد در «زانا» ‌ محوطه‌ای واقع در شمال غربی «پرو» واقع شده است. پس از اینکه کاوش‌های باستان‌شناسی در سوم ژوئن در این منطقه آغاز شد، ‌ باستان‌شناسان آنچه را که از دیوارهای یک معبد باقی مانده بود کشف کردند. در فاصله بین دیواره نیز بقایای اسکلت سه انسان بالغ پیدا شد.
به همراه این اسکلت‌ها پیشکش‌هایی که دور آنها پارچه پیچانده شده بود نیز پیدا شد که می‌تواند نشان‌دهنده این نکته باشد که این مکان، محل انجام مراسم قربانی بوده است.
به گفته یک باستان‌شناس، ‌ آنچه اکنون در این مکان باقی مانده است، احتمالا بقایای به جای مانده از یک سازه پنج‌هزار ساله است و اکنون شواهدی از وجود یک پلکان مرکزی پیدا شده است.
دیوارهای این معبد با کتیبه‌های پرنقش و نگاری تزئین شده بودند که تصویرگر موجودی با بدن انسان و سر پرنده و پنجه‌های خزندگان بودند.
کاوشگران همچنین بقایای یک بنای دیگر را پیدا کردند که قدمت آن به فاصله ۶۰۰ میلادی تا ۷۰۰ میلادی می‌رسد که همزمان با دوره تمدن «موچه» ‌ در پرو است. مردم «موچه» ‌ که قربانی کردن انسان در بین آنها مرسوم بود، ‌ بیشتر برای ساخت معابد بزرگ و آثار هنری نفیس شناخته می‌شوند.

http://www.sanatnews.ir/News/1/289515
Share

برچسب ها :  معبد , میراث فرهنگی
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است