چهارشنبه 5 مهر 1402
صنعت خودرو
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت با بیان اینکه خودروساز موظف به ارائه گارانتی است، گفت: خودروسازان داخلی تا پایان مهر به سامانه ملی گارانتی وارد می‌شوند.
به گزارش صنعت نیوز، بر اساس اظهارات مسئولان مربوطه در حوزه تصمیم‌گیری و عرضه خودروها در قالب سامانه یکپارچه، انصراف از خودروهای عرضه شده در دو مرحله اول بسیار است و بازگشایی اخیر که در جهت تغییر اولویت از ١۴٠٣ به ١۴٠٢ نیز مورد استقبال قرار نگرفته؛ بنابراین فعلا خبری از مرحله سوم نیست؛ ضمن اینکه احتمالاً یکبار دیگر سامانه برای تعیین تکلیف عرضه‌های قبلی بازگشایی خواهد شد.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره زمان بررسی آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در دولت توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش صنعت نیوز،شرکت زامیاد با جدیدترین محصولات خود در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد حاضر می شود.
به گزارش صنعت نیوز ، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: شماره گذاری خودروی باری نیسان از سرگرفته شد و تاکنون ۳ هزار دستگاه از این نوع خودرو، تحویل مردم شده است.
به گزارش صنعت نیوز، تعدادی از خودروهای صفر کیلومتر وارداتی صبح امروز (ششم شهریورماه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در نمایشگاه بین المللی تهران تحویل متقاضیان شد.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت از تولید و عرضه خودروهای برقی به‌صورت انبوه از سال آینده و اتوبوس‌های برقی در سال جاری خبر داد و گفت: تعداد زیادی خودرو آماده تحویل به مردم است و وزارت صمت تسهیلگری شرایط را فراهم می‌کند تا این خودروها به دست متقاضیان برسد و مردم نگران نباشند.
به گزارش صنعت نیوز، در حالی که صنعت خودروسازی کشورمان با دارا بودن زنجیره کامل تولید و ارزش از سوی روس‌ها با اقبال و تحسین همراه شده، اما صنعتگران ایرانی می‌گویند: تحقیر این صنعت در داخل کشور، به عاملی برای تضعیف تولیدکنندگان داخلی در تعامل و مذاکره با شرکت‌های خارجی تبدیل شده است.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس بخش سرمایه‌گذاری بین‌الملل وزارت سرمایه گذاری و صنعت استان مسکو گفت: امروز به توان و تجربه تولیدکنندگان خودرو و قطعه ایرانی به منظور تقویت خطوط خودروسازی روسیه نیاز داریم.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ۵۰ درصد ظرفیت خودروسازان به طرح جوانی جمعیت اختصاص یافته است، اعلام کرد: تاکنون ۸۲۰ هزار خودرو به این طرح اختصاص داده شده است.
به گزارش صنعت نیوز، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشست مشترک با وزیر صمت بر استفاده از ظرفیت ارز منشا خارجی برای واردات خودرو تاکید کردند.
به گزارش صنعت نیوز، شورای رقابت در جلسه پانصد و نود و چهار خود که روز ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ برگزار شد، در خصوص زمان لازم الاجرا بودن قیمت خودروهای سواری مونتاژی و غیرمونتاژی تصمیم گیری کرد.
به گزارش صنعت نیوز، هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی لوازم، قطعات و مجموعه های خودرو با حضور «محمدمهدی برادران» معاون صنایع عمومی وزارت صمت افتتاح شد و آغاز به کار کرد.
به گزارش صنعت نیوز، هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات لوازم و مجموعه خودرو تهران از ۲۲ تا ۲۵ مرداد در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران میزبان صنعتگران و عموم بازدیدکنندگان است.
به گزارش صنعت نیوز، در حکمی از سوی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، کیانوش پورمجیب به عنوان مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) منصوب و معرفی شد.
به گزارش صنعت نیوز ، قائم مقام تامین، تولید و توسعه محصول گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که ساپکو از شرکت های مهم در سطح ملی و قلب تپنده ایران‌خودرو به شمار می رود، تصریح کرد: این شرکت صرفا تامین کننده قطعه برای ایران خودرو نیست و باید توان بخش های مهندسی، طراحی و کیفیت قطعات آن تقویت شود تا با همکاری سایر بخش های ایران خودرو و شبکه تامین بتوانیم مسیر توسعه را به درستی طی کنیم.
به گزارش صنعت نیوز، شرکت زامیاد با نگاهی تخصصی به حوزه حمل و نقل به همراه شرکت ایران کاوه در دوازدهمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و ششمین نمایشگاه حمل و نقل و ترانزیت اصفهان حضوری فعال داشت.
به گزارش صنعت نیوز، طرح توانمندسازی و حرفه‌آموزی کودکان کار در هنرستان فنی و حرفه‌ای ایساکو واقع در تعمیرگاه مرکزی شماره یک ایران خودرو از ابتدای تابستان امسال اجرا شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با دستور رئیس جمهور خودرو‌های نیسان تولید شده در شرکت زامیاد از هفته آینده به مشتریان تحویل داده می‌شوند.
به گزارش صنعت نیوز، رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت که با وجود اعلام قبلی، تاکنون تعدادی از تولیدکنندگان خودرو و موتورسیکلت نسبت ثبت‌نام و ارائه عوارض اسقاط اقدام نکرده‌اند که شماره گذاری آنها متوقف شده است.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است